Aktualijos

12010_c87eea82dc2c793986d9d000c03893caŠią savaitę viešėdamas Kinijoje susitikau su Kinijos Liaudies Respublikos premjeru Li Kečiangu. Galiu patvirtinti, kad priimtas sprendimas suteikti reikiamus sertifikatus lietuviškiems pieno produktams. Buvau informuotas, jog Lietuva sertifikatų sulauks jau kitą savaitę. Tai labai gera žinia Lietuvos pieno sektoriui.

Ilgą tikrinimo, kontrolės, dokumentų rengimo procesą vainikavo sėkmė. Paskutinę vizito dieną Kinijos veterinarijos tarnybos vadovas mane informavo, jog sprendimas dėl pieno produktų sertifikatų jau priimtas, dokumentai bus baigti rengti jau kitą savaitę. Kinija mums atveria vartus į savo milžinišką rinką. Tai yra didelė sėkmė Lietuvai, tikiuosi, kad pieno gamintojai ir eksportuotojai pasinaudos šiomis milžiniškomis galimybėmis.

Pernai Kinijoje buvo pasirašytas trišalis protokolas dėl veterinarinių ir higienos reikalavimų, kurie bus taikomi pieno produktams eksportuojamiems iš Lietuvos į Kiniją.

Nuo 2015 m. lapkričio abi šalys jau buvo sutarusios dėl bendrų reikalavimų, kuriuos turės atitikti lietuviški pieno produktai. Buvo apibrėžtos abiejų šalių kontrolės institucijų atsakomybės ir pareigos, nustatyti bendrieji ir specialūs reikalavimai eksportuojamų gyvūnų sveikatos ir pieno produktų saugos ir kokybės kontrolei. Būtent šie reikalavimai perkelti į atitinkamus eksporto sertifikatus – pagrindinius dokumentus, kurie leidžia eksportą.

Didelės reikšmės derybų eigai turėjo premjerų dvišaliai susitikimai ir institucijų atstovų bendradarbiavimas bei pernai vykę Kinijos ekspertų auditai Lietuvos gyvulininkystės ir pienininkystės ūkiuose, pieno perdirbimo įmonėse ir laboratorijose.