Aktualijos

18814_11922_00ab965af11f2196b06898c89834e8abSusitikime su Kinijos premjeru Li Kečiangu aptarėme dvišalius santykius, valstybių bendradarbiavimas „Kinija+16“ formatu, prekybinius ir ekonominius santykius bei kultūrinį bendradarbiavimą.

Tai jau antrasis mūsų susitikimas per mažiau nei pusę metų. Manau, tai ženklas, jog Lietuvos ir Kinijos santykiai sparčiai intensyvėja įvairiose srityse, ypač ekonominis bendradarbiavimas. Kinija yra Lietuvos strateginė partnerė Azijoje, o Vyriausybė siekia ir toliau plėtoti bei gilinti dialogą atrandant naujas galimybes abiejų šalių verslui ir kontaktams tarp žmonių.

Kinijos premjeras pažymėjo, kad Kinijos rinkai reikalinga itin aukštos kokybės produkcija. Man buvo labai malonu išgirsti, kai Ministras Pirmininkas Li Kečiangas pasakė: „Žinome, kad Lietuvoje gaminama itin aukštos kokybės produkcija“.

Aktyvus bendradarbiavimas tarp dviejų šalių jau vyksta. Kelios Kinijos kompanijos jau pradėjo veiklą Lietuvoje, todėl matome didelį potencialą ir investicijų srityje, ypač pasinaudojant „Vieno kelio, vienos juostos“ iniciatyva.