Aktualijos

12247_ba8406f26295171cd70e618868238901Šiandien – Lietuvos energetikų diena, ženklinanti mūsų šalies energetikos istorijos pradžią: 1892 m. balandžio 17 d. kunigaikščio Bogdano Oginskio dvare užsižiebė pirmoji elektros lemputė Lietuvoje.  Šia proga norėčiau pasveikinti šalies energetikos sektoriaus atstovus, palinkėti jiems geros kloties tvirtinant valstybės energetinį savarankiškumą, prisidedant prie mūsų krašto gerovės.

Per pastaruosius trejus metus pagrindinių energijos išteklių ir rūšių – elektros, dujų, biokuro, šilumos – kaina mažėjo nuo 12 iki daugiau kaip 40 procentų, o nauja energetikos įmonių struktūra prisidėjo prie Lietuvos konkurencingumo ir ekonomikos augimo. Taip pat pasiekta akivaizdi pažanga šalies energetikos sistemos patikimumui ir saugumui užtikrinti. Suskystintųjų gamtinių dujų terminalas, elektros tiltai į vakarus yra labai organizuotai ir profesionaliai įgyvendintų strateginių projektų pavyzdys.

Dar neseniai energetikos sektorius, priklausantis nuo tiekimo šaltinių Rytuose, saugumo požiūriu buvo gana jautri sritis, o šiandien šis sektorius – pertvarkytas ir tvarus, dinamiškas ir su alternatyviais gamybos ir tiekimo šaltiniais. Galime didžiuotis sukurtu „Lietuvos energijos“ holdingu, taip pat šiuo metu vykdoma „Epso-G“ struktūros pertvarka. Gerėja šių grupių įmonių paslaugų kokybė, didėja veiklos skaidrumas ir efektyvumas, o į biudžetą sumokami didžiausi iš visų valstybės įmonių dividendai.

Energetika – tai ūkio šaka, veiklos baras, kurio pasiekimais galime pagrįstai didžiuotis! Geros Jums kloties ir toliau darbuojantis Tėvynės labui!