Aktualijos

img_6567Lietuvos žemės ūkio rūmai yra viena seniausių ir įtakingiausių mūsų nepriklausomos valstybės savivaldos organizacijų. Ko gero kitaip ir būti negali, nes žemės ūkis visais istoriniais laikais turėjo ir tebeturi stiprias politines, ekonomines ir kultūrines tradicijas. Kaimas visada buvo Lietuvos stiprybės šaltinis. Ir netgi posakis „kaimo žmogus“ visada asocijuojasi su darbštumu, sąžiningumu, kantrybe ir gerumu.Tuo darsyk įsitikinau penktadienį Kaune dalyvaudamas Žemės ūkio rūmų įkūrimo 90-mečiui ir atkūrimo 25-mečiui skirtame jubiliejiniame renginyje „Kartos keičiasi – vertybės išlieka!”.

Nors viešojoje erdvėje atkakliai peršama nuomonė, jog regionuose gyvenantys žmonės masiškai veržiasi gyventi miestuose, skaičiai liudija ką kita. Nepaisant to, kad sukuriamos pridėtinės vertės žemės ūkio dalis sumažėjo, ši ekonomikos sritis įdarbina didelę dalį gyventojų, ypač kaimiškosiose vietovėse. Lietuvos žemės ūkio sektoriuje sukurta bendrosios pridėtinės vertės dalis du kartus viršija atitinkamą Europos Sąjungos vidurkį. Dirbančiųjų žemės ūkio sektoriuje dalis iš bendro dirbančiųjų skaičiaus irgi dvigubai didesnė už Europos Sąjungos vidurkį.

Nepaisant visų negandų, mūsų žemės ūkio potencialas yra stiprus ir perspektyvus. Dėl Lietuvos pieno ūkių patiriamų problemų pastaraisiais metais dažnai susitinkame su Žemės ūkio rūmų ir kitų visuomeninių organizacijų vadovais. Birželio pradžioje vykstu į Briuselį susitikti su Europos Komisijos pirmininku Jean’u Claude’u Junckeriu ir kelsiu klausimą dėl Europos Komisijos paramos Lietuvos pieno gamintojams, patiriantiems didelių nuostolių dėl Rusijos taikomų draudimų pieno produktų importui iš Lietuvos ir užsitęsusio žaliavos kainų nuosmukio, paramos ieškoma ir kitais tarptautinės politikos lygiais.

Vyriausybė sėkmingai įgyvendina aktyvią  naujų rinkų paieškos politiką, mes gerokai sustiprinome ekonominės diplomatijos veiklą, pravėrėme duris į Kinijos rinką, atidarėme daugiau kaip 20 naujų pieno bei mėsos eksporto krypčių.

Nuoširdžiai sveikinu Žemės ūkio rūmus su gražiu 90-mečio jubiliejumi. Linkiu stiprinti savo įtaką, modernizuojant Lietuvos žemės ūkį, stiprinant ūkių ir bendrovių konkurencingumą. Mes kartu turime atlikti šį svarbų ir labai atsakingą darbą, kad lengviau įveiktume sunkumų ruožus, kuriuos sukuria žaliavos kainų svyravimai pasaulinėse rinkose ir geopolitinės permainos.Žemės ūkio rūmų 90-metis būtų gražus atskaitos taškas pradėti energingą judėjimą už kooperaciją Lietuvos žemės ūkyje.