Aktualijos

Šiandien politinėje taryboje sutarėme, jog socialinio modelio įstatymų paketas turi būti svarstomas ir priimtas dar šioje Seimo pavasario sesijoje. Politinėje taryboje bendrai sutarta, jog priėmimo metu bus siekiama nenutolti nuo pirminio Vyriausybės pateikto socialinio modelio įstatymų paketo varianto.

Visų koalicijos partijų lyderiai pripažino, jog Darbo kodekso ir valstybinio socialinio draudimo reformos įstatymų projektai yra reikalingi ir turi būti Seime priimti kuo greičiau. Tikimasi, jog jau rytoj prasidės Darbo kodekso priėmimo procedūros. Vienas iš aptartų klausimų – Garantinių išmokų fondas. Rytoj įstatymo projektas dėl šio fondo steigimo frakcijų seniūnų bus pateikiamas Seime, jis jau įregistruotas. Tokiam fondui pritarė ir darbuotojai, ir darbdaviai.

Stengsimės nenutolti nuo pirminio varianto, todėl teks atmesti dalį pasiūlymų, kuriems įtakos turėjo artėjantys rinkimai. Jau ketvirtadienį Seime tikimasi pereiti prie valstybinio socialinio draudimo dalies, įskaitant pensijų indeksavimą. Norime nuraminti senjorus ir būsimus pensininkus – pensijos, priėmus socialinį modelį, tikrai nemažės, bet atvirkščiai – indeksavimas leis jas didinti kasmet, priklausomai nuo ekonominės situacijos. Dėl socialinio draudimo įmokos tarifo mažinimo po vieną procentinį punktą kasmet, siekiant 12 proc. punktų sumažinti darbo apmokestinimą, sumažėjusios „Sodros“ pajamos bus kompensuotos iš valstybės biudžeto.