Aktualijos

Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei vetavus Seimo priimtą naująjį Darbo kodeksą, Seimas, įvertinęs šalies vadovės pasiūlymus, turės dar kartą apsispręsti dėl naujojo Darko kodekso priėmimo. Prezidentei atmetus tai, kas Seime priimta, gali tekti atsisakyti šių privalumų ir likti prie sovietmečio relikto – senojo Darbo kodekso. 

Esu įsitikinęs, kad, deja, vetuotas vienas reikšmingiausių, pažangiausių ir Lietuvai naudingiausių įstatymų per visą atkurti valstybingumo istoriją. Akivaizdu, kad valstybės vadovė neišgirdo mokslininkų, pažangaus verslo atstovų, tarptautinių institucijų, Lietuvos jaunimo organizacijų, darbdavių ir visoms politinėms jėgoms atstovaujančių parlamentarų argumentuoto balso. Dabar Seimas turės įvertinti pasiūlymus ir dar kartą apsispręsti.

Lietuva ruošiasi tapti vienos pažangiausių – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) – organizacijos nare, o jos Generalinis sekretorius Angelas Gurria sveikina Vyriausybės pastangas priimti lankstesnį Darbo kodeksą, kuris užtikrintų šalies konkurencingumą ir aukštesnį produktyvumą, taip darydamas įtaką gerėjančiam gyventojų pragyvenimo lygiui.

Naujasis Darbo kodeksas buvo išdiskutuotas ir Lietuvai reikalingas toks, koks buvo priimtas Seime. Svarstymai ir konsultacijos su visuomene vyko ilgiau nei metus – tai demokratijos ženklas. Iš esmės visi pasiūlymai, priimti Trišalėje taryboje, įgyvendinami. Beje, svarbu ir tai, kad už šį darbo kodeksą kaip reta Seime, rodydami politinę brandą ir atsakomybę už Lietuvos ateitį,  balsavo visi parlamentarai – nuo socialdemokratų  iki konservatorių ir liberalų.

Dabar laukia neeilinis Seimo posėdis ir parlamentarų apsisprendimas.