Aktualijos

13726_a519208d81fb9e1ceb1669e6252ae662Penktadienį, atvykęs į Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo (PLJS) atidarymą, susidūriau su visu būriu jaunų, kūrybingų žmonių. Tiesą sakant, kiekvieną kartą susipažinęs su šio pasaulio lietuvių jaunimo sambūrio programa lieku maloniai nustebintas dalykinės programos turiningumu, aptariamų problemų aktualumu, žvilgsnio skvarbumu. Pavyzdžiui, šiuo požiūriu labai svarbios šiandien rengiamos diskusijos apie dalijimosi ekonomiką arba, kaip ugdyti vaikus profesijoms, kurios dar neegzistuoja, apie tolerancijos kaukes, demografiją ir kitos. Beveik kiekviena tema verta rimtos tarptautinės konferencijos vardo.

Jeigu dabar tektų atsakyti į klausimą, ką ši Vyriausybė nuveikė jaunimo politikos srityje, konkrečių faktų ir statistikos užtektų solidžiam pranešimui. Tačiau ir prieš kelerius metus, ir dabar nepraranda aktualumo tokios problemos, kaip emigracija, jaunimo įsidarbinimas, darbo paieška pagal specialybę. Daugelį šių problemų padės spręsti ir priimtas naujas Darbo kodeksas. Tačiau mums reikia ir nestandartinių sprendimų, turime aktyviau „įdarbinti“ iniciatyvas. Todėl labai tikiuosi ir pasaulio lietuvių jaunimo sambūrio idėjų įnašo.

Darbo patirties stoka yra didelė kliūtis jaunam žmogui susirasti darbą. Susidaro užburtas ratas: verslas nepriima į darbą, nes jaunuolis neturi patirties, o šis negali įgyti patirties, nes jo niekas nepriima į darbą. Todėl kitą savaitę kartu su Lietuvos studentų sąjunga kreipsimės į Lietuvos verslininkus, valstybines institucijas, organizacijas, įstaigas, ragindami priimti praktikai studentus. Projektas pradedamas su 10 skirtingų verslo ir valstybės įmonių, kurios jau imasi įgyvendinti praktikos programą ir pasidalys savo patirtimi, kaip toliau plėtoti ir tobulinti projektą. Priimanti organizacija bus prašoma jaunam žmogui skirti patyrusį mentorių, kuris pasirūpintų studento priėmimu, adaptacija, integracija ir konkrečiomis užduotimis. Taip pat siekiame išjudinti  Lietuvoje savanorystės procesą, kuris padeda ugdyti žmonių visuomeniškumą, pilietiškumą.

Lietuva brangina savo jaunąją kartą, jos gebėjimus, protus ir kūrybingumą. Laikau savo pareiga rūpintis, kad jaunosios Lietuvos kartos profesinis startas būtų sklandus, kad iniciatyvoms būtų parodytas deramas dėmesys, kad įmanoma būtų įgyvendinti savo idėjas.