Aktualijos

7798_95c7ff9b4ea895a7dc6add3fdfc87c8eManau, kad ikiteisminiame tyrime dėl prekybos poveikiu teisėsaugos įtarimų sulaukęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius turėtų pasitraukti iš pareigų.

Po Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos specialistų pranešimo apie atliktą analizę ir pažeidimus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) veikloje dar kartą raginu tarnybos vadovą Joną Milių atsistatydinti. Susipažinus su STT viešai pateikta informacija, man kyla abejonių dėl įstaigos veiklos skaidrumo, o vadovas turi prisiimti atsakomybę.

Kaip rašoma STT pranešime spaudai, tyrimu konstatuoti atvejai, kai „net ir nustatę maisto produktų saugos, higienos ar ženklinimo pažeidimų inspektoriai ne visada nurodė juos pašalinti bei pateikti atitinkamų trūkumų šalinimo planą“, [...] be to, tarnybos inspektoriai ne visais atvejais priima vienodus sprendimus dėl šių pažeidimų mažareikšmiškumo. Toks STT pareiškimas sukėlė dar daugiau abejonių VMVT vadovo veikla. Taip pat kreipiausi į STT prašydamas raštu pateikti daugiau informacijos apie atliktą VMVT veiklos tyrimą.

Negaliu pasitikėti tarnybos direktoriumi ir raginu jį nedelsiant atsistatydinti.

VMVT direktorius apsisprendimas palikti vadovo pareigas leistų sumažinti temos eskalavimą ir daromą žalą visai sistemai viešojoje erdvėje. Darsyk noriu priminti: labai svarbus yra šios istorijos tarptautinis aspektas.

Bet kokios neigiamos emocijos viešojoje erdvėje ir abejonės dėl galimų pažeidimų labai kenkia mūsų šalies įvaizdžiui ir vykstant ikiteisminiam tyrimui geriau būtų, jei J.Milius atsisakytų vadovavimo įstaigai.