Aktualijos

dsc_0554Susitikęs su profsąjungų atstovais norėjau išgirsti jų poziciją dėl naujojo Darbo kodekso. Susitikime dalyvavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos atstovai.

Priėjome prie išvados, kad š esmės profsąjungų atstovai pritaria, kad Lietuvoje darbo santykius modernizuoti būtina. Tai – pačių dirbančiųjų interesas.

Susitikime buvo pristatytas Seime priimtojo Darbo kodekso normų, didinančių socialinę apsaugą, pasiūlymų paketas, kuris profsąjungų atstovams, preliminariai, yra priimtinas. Profsąjungų atstovai artimiausiu metu susipažins išsamiau ir tada vėl susitiksime toliau diskutuoti, kaip galime užtikrinti darbo santykių lankstumą ir tuo pačiu dirbančiųjų socialines garantijas.

Į šį paketą įeina tokie pasiūlymai, kaip grįžimas prie nuostatos, kad darbuotojas individualiuose santykiuose laikomas silpnesniąja šalimi, tai reiškia, kad konflikto atveju sprendimas taikomas darbuotojo naudai, dvigubinamos išeitinės išmokos, nustatytos Seime priimate Darbo kodekse, suteikiama pirmumo teisė būti paliktiems darbe tiems, kurie augina neįgalų vaiką iki 18 metų amžiaus, atsisakoma nenustatytos apimties darbo sutarties, suteikiama pirmenybės teisė pasirinkti atostogas darbuotojams, auginantiems bent vieną vaiką iki 14 metų amžiaus, taip pat vienišiems dirbantiems tėvams pailginti atostogas bei įspėjimo apie atleidimo iš darbo terminą.

Ir Vyriausybės, ir profesinių sąjungų uždavinys – užtikrinti, kad Lietuvoje būtų kuriamos gerai apmokamos darbo vietos, o darbuotojai jaustųsi saugūs. Link to ir einame.