Aktualijos

abPirmiausia, noriu padėkoti už pakvietimą apsilankyti jūsų mokykloje. Atėjau čia ne pasakoti apie Vyriausybės gerus darbus. Man įdomu išgirsti, kaip jūs įsivaizduojate savo savarankišką gyvenimą, kokių turite planų ateičiai. Juk pirmas planas sukuriamas jau tada, kai pagalvoji, kuo norėtum būti.

S. Nėries gimnazija paprastai apibūdinama tokiais žodžiai kaip „įžymi“, „išskirtinė“, netgi „elitinė“. Į šį klausimą tarytum atsako įžymių abiturientų galerija, kurioje randi visą politikos, ekonomikos, diplomatijos, meno ir pramogų pasaulio žvaigždyną. Tačiau vis dėlto, kuo, Jūsų nuomone, yra ypatinga Jūsų mokykla? Kaip suprantate jos išskirtinumą?

Prieš porą dienų perskaičiau internete, kad sulaukėte policijos ir kinologų vizito. Jie, kiek žinau, gimnazijoje surado šį bei tą draudžiamo. Noriu pasveikinti principingus vadovus, kad nenuslėpė į mokyklą žengiančio blogio. Neketinu moralizuoti. Tik noriu pasakyti, kad geriau tam tikrų dalykų nė nebandyti. Nes tai klaida. Klaida pačioje gyvenimo pradžioje. Atsakykite patys sau. Ar tikrai esate tokie silpni? Ar verta nuo klaidos verta pradėti savo biografiją?

Gimnazijos statusas reiškia, kad čia taikomi aukšti ugdymo kriterijai ir dirba aukštos kvalifikacijos pedagogai. Nuo kiekvieno gimnazisto priklauso, kokių žinių bagažą jis susikraus savarankiško gyvenimo pradžiai.Kaip jums sekasi ruoštis tam gyvenimui? Ką norėtumėte pakeisti mokymo procese, jeigu būtų jūsų valia?Tik nesiūlykite mažinti mokymo krūvį, nes mokotės gimnazijoje. Lietuvos moksleiviai palyginti su kitomis šalimis yra tik stiprūs vidutiniokai.

Už žinias ne mažiau svarbūs yra gebėjimai pozityviai mąstyti, imtis iniciatyvos arba, kaip dabar sakome, lyderystės. Apie tai kalbu todėl, kad mūsų dabartinio gyvenimo kelyje yra didžiulės galimybės pasirinkti. Pavyzdžiui, galima rinktis sunkesnes, bet labai perspektyvios specialybės studijas, galima pasinaudoti įvairių valstybės programų parama ir pradėti verslą. Bet galima važiuoti ir kitur laimės ieškoti. O ką jūs dabar rinktumėtės, jeigu jums dabar būtų suteikta tokia galimybė?

Aš asmeniškai norėčiau, kad jūsų kartos Lietuva būtų daug tolerantiškesnė. Mūsų visuomenėje labai trūksta pakantumo, pagarbos kito nuomonei, pažiūroms, tikėjimui, kitoniškumui. Būkite tolerancijos kultūros skleidėjais ir elkitės taip, kad mūsų gyvenime viešpatautų santarvė, sutarimas, atjauta ir bendradarbiavimas. Tolerancija – svarbus socialinis audinys, kuris sustiprina ir suvienija visus visuomenės narius. Toleranciją suprantu kaip plačią sąvoką, tačiau neperžengiančią įstatymo nubrėžtų normų ar visuomenėje priimtinų moralumo ribų.

Juk mūsų viešojoje erdvėje, politikoje, visuomenėje dar labai daug agresyvaus, kategoriško, pikto elgesio, ir, deja, nematau mažėjimo tendencijos. Prie šio reiškinio klestėjimo prisideda ir patyčos. Ar jūs toleruojate patyčų kultūrą?Tokie žmonės viduje yra silpni, jaučia baimę, kuria maskuoja agresija. Neduokite kelio tokiems žmonėms ir stabdykite patyčas. Jeigu tokie žmonės kada nors pateks į valdžią, aš jums nepavydžiu.

Esame demokratinė šalis, kurios gyventojai naudojasi visomis demokratinio pasaulio laisvėmis. Tačiau labai svarbu, kokią pozicijąžmogus užima, naudodamasis tokiomis laisvėmis. Čia pasirinkimas yra nedidelis. Galima užsidaryti savo komforto zonoje - prie televizoriaus, draugų būrelyje, šeimoje, pagaliau savyje – ir viską kritikuoti – darbą, politikus, visuomenę, Lietuvą. Ir emigruoti, ištirpti kitų tautų aplinkoje.

Bet galima čiupti iniciatyvą, domėtis galimybėmis ir jomis naudotis čia Lietuvoje. Nepatinka valdžia – reikia eiti ir balsuoti arba su savo idėjomis įsitraukti į politinę veiklą. Taip aš suprantu pilietiškumą.

Patikėkite, ambicingas žmogus gyvendamas Lietuvoje gali padaryti didžiulę karjerą ir vėliau siekti jos tarptautinėse aukštumose. Bet tam reikia išeiti iš komforto zonos ir nebijoti iššūkių. Ką jūs manote šia tema? Gal yra prieštaraujančių? Kokių pasiūlymų turite politikams? Kas jums nepatinka dabartinėje Lietuvoje? Ką norėtumėte pakeisti? Štai klausimai, į kuriuos norėčiau sulaukti kokio nors atsakymo. Atsakymo, nuo kurio galėtume pradėti rimtą diskusiją.