Aktualijos

Pirmiausia  noriu padėkoti  už jūsų  pasiryžimą  rinktis šią vieną sunkiausių profesijų!  Jūs einate pas  tas šeimas, į tuos  namus,  į kuriuos neužsuka    artimiausi  kaimynai.   Jums patikėta rūpintis didžiuliu problemų  kalnu, kuris, susiklosčius  nepalankioms aplinkybėms, gali prislėgti ir vaikus, ir suaugusius, ir gyvenimo   saulėlydžio  sulaukusius senjorus.

Esu   labai dėkingas už jūsų   tarpininkavimo misiją tarp  valstybės ir žmogaus.  Už gebėjimą  suprasti, užjausti,  išgirsti  ir padėti   žmogui, slystančiam   į visuomenės  užribį  ar negebančiam pasirūpinti savimi. Valstybė   skiria  šimtus milijonų  eurų  įvairioms  socialinėms  išmokoms, bet be jūsų   rūpesčio ir dėmesio  greičiausiai didžioji dalis tų pinigų  nukeliautų ne pagal  paskirtį.

Vyriausybė  padidino  atlyginimus  socialiniams darbuotojams, bet  negaliu tuo labai girtis.  Jūsų sunkus  darbas vertas  gerokai didesnio atlygio.  O rezervų  tam yra savivaldybėje, kuri disponuoja socialinei  rūpybai skirtomis ir sutaupytomis  lėšomis. Jų skiriama tiek pat, kiek   ir sunkiausiais laikais – krizės  metais, kai pašalpų gavėjų  buvo  labai daug.

Jeigu  socialdemokratai po Seimo rinkimų  formuos  Vyriausybę, o tam mes esame  nusiteikę, tai   mūsų  planuose  – išplėsti savivaldybių socialinių paslaugų centrus, kurie teiks pagalbą socialinės rizikos šeimoms. Daugiau  reabilitacijos paslaugų turėtų gauti šeimos, kuriose yra asmenų, vartojančių psichotropines medžiagas ir piktnaudžiaujančių alkoholiu.

Bus plečiamas paslaugų neįgaliesiems tinklas, diegsime socialinio verslo ir užimtumo modelius, užtikrinančius žmonių užimtumą pagal jų gebėjimus specialiose dirbtuvėse, darbą socialinėse įmonėse ir kitur.  Labai svarbu, kad žmonės galėtų gyventi savarankiškai (grupiniai, savarankiški gyvenimo namai, „apsaugotas būstas“), palaipsniui bus pereinama nuo institucinės globos prie bendruomenės paslaugų.

Tikimės, kad  plėtojant  specializuotas  paslaugas  sumažės savarankiškai  tvarkytis  nesugebančių šeimų, o socialinių darbuotojų darbas  bus daug  patrauklesnis, lengvesnis  ir geriau apmokamas. To jums  nuoširdžiai linkiu.