Aktualijos

Gerbiamieji kauniečiai ir šio miesto ramybę saugantys  policijos pareigūnai!

Sveikinu visus su labai reikšminga diena, kuri  atkreipia dėmesį   į policijos  darbą  ir suvienija  miesto bendruomenę. Šiandien negaliu nepaminėti vieno svarbaus  fakto, atspindinčio, kaip pasikeitė visuomenės   požiūris į pareigūnus.  Šiemet  pasitikėjimas policija  pasiekė rekordines aukštumas – net 75 procentai Lietuvos gyventojų  arba   8 iš 10-ies jos darbą vertina gerai.

Šis  lūžis  mūsų  žmonių  sąmonėje įvyko  ir dėl to, kad  policija  labiau atsivėrė     visuomenei, kai  paviešino savo sunkaus  darbo  kasdienybę, kai prasidėjo  nuoširdesnis  ir atviresnis dialogas su žmonėmis.

Šiandien noriu kreiptis  į  kauniečius  ir paskatinti  jus papildyti  policijos  rėmėjų gretas.   Jeigu  norite, kad  mūsų gyvenimas būtų  dar saugesnis, kad jame  būtų  daugiau tvarkos, tapkite   atrama policijai.  Informuokite, padėkite  užkirsti  kelią galimiems nusikaltimams, netoleruokite  neteisėtų veiksmų.  Tada   ir pareigūnams   bus  lengviau atlikti   jiems  patikėtas  sudėtingas pareigas,  kurios pareikalauja net gyvybės.

Vyriausybė skyrė   papildomų lėšų antiteroristinių operacijų rinktinės “Aras” aprūpinimui. Pareigūnams, kurie vyksta į pavojingus iškvietimus  ar padeda likviduoti ekstremalią situaciją,  nupirktos neperšaunamos liemenės, kita reikalinga amunicija ir technika. Jau netrukus “Aro” vyrai persikels į naujas modernias patalpas.

Pastaraisiais metais Vyriausybė didino  finansavimą policijai. Galima pasakyti, kad  viešojo  saugumo  reikmėms, kaip ir bet kuriai valstybės išlaikomai sričiai,  reikėtų  daugiau lėšų.  Bet  išlaidas riboja  valstybės biudžeto pajamos.  Galiu patikinti, kad   ir  naujoje šalies Vyriausybėje, jeigu  rinkėjai  mums  patikės ją suformuoti,  viešojo saugumo finansavimas  bus  tarp prioritetų.

Dabartinis gyvenimas yra labai spartus.  Policija  turi  įspėti  pokyčius  ir  juos aplenkti, kad  išlaikytų  iniciatyvą  kovoje  už kiekvieno  iš mūsų saugumą.  Palaikau ryžtingus  ir principingus   policijos  vadovus, kurie ėmėsi  reikalingų permainų   viešojo saugumo  sistemai sustiprinti.

Mieli pareigūnai ir  mieli  Lietuvos žmonės, jūsų  bendradarbiavimas  stiprina mūsų  saugumo ir tvarkos  šarvus. Pasitikėkite ir gerbkite  vieni kitus. Gražios jums šventės.