Aktualijos

Olympics Day 6 - BasketballTaip, mes laimėjome mūsų krepšinio komandai Pasaulio čempionate užėmus ketvirtą vietą! Mūsų vyrai padarė viską, ką galėjo, jie parodė tikrai aukšto lygio krepšinį, pademonstravo išskirtines charakterio savybes. Šlovė ir pagarba jiems! Krepšininkams, treneriams, visam komandos personalui, kuris dirbdamas nevisad matomą darbą garantavo, kad rinktinė aikštelėje būtų vieninga jėga.

Žinoma, laimėjo Lietuvos krepšinis, nes būti ketvirtiems pasaulyje yra didžiulis pasiekimas. Tačiau dar svarbiau, kad laimėjo visi Lietuvos žmonės. Turiu galvoje ne tik tas svaigias minutes, kai prilipę prie televizoriaus ekranų aistringai skandavome “Lietuva, Lietuva!”.

Man asmeniškai labai  reikšminga, kad prieš akis turime akivaizdų sėkmės istorijos pavyzdį. Tos sėkmės istorijos ištakos siekia tarpukario Lietuvos laikus, kai krepšinis atėjo į Lietuvą. Čia labai nusipelnė legendinis lakūnas Steponas Darius. Mūsų krepšinis sužibėjo 1937 m. ir 1939 m. Europos čempionatuose, kai tapome nugalėtojais. Paskui buvo sovietinis laikotarpis, kurio metu lietuviškas krepšinis rado savo vietą ir neprarado vertės. Tuo metu subrendo tokie krepšinio meistrai kaip Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Jonas Kazlauskas, šiame pasaulio čempionate išvedęs mūsų rinktinę į krepšinio aukštumas.

Lietuvai atkūrus valstybingumą buvo daug krepšinio pergalių, tačiau man labiausiai įsirėžė rungtynės su JAV rinktine 2012 m. Olimpiadoje Londone.  Nė viena komanda prieš amerikiečius nepirmavo antroje rungtynių dalyje! Nė viena komanda tris sykius nepersvėrė rezultato! NBA žvaigždėms dar nė viena komanda nebuvo metusi tokio rimto iššūkio, o mūsiškiai – sugebėjo! Tuomet mūsų rinktinė pralošė tik 5 taškais, tačiau visi mes jautėmės nugalėtojais. Nes per visas XX a. negandas išsaugojome tradiciją, kuri ne tik išliko, bet sustiprėjo ir išsprogdino naujus žiedus. Vienu iš tų žiedų džiaugiamės ir dabar! Ir tai ne vien krepšinio, tai Lietuvos žiedas, kuris darsyk primena – panašios sėkmės istorijos įmanomos ir kitose srityse, visa Lietuva gali ir turi tapti sėkmės istorija!

Su pergale!