Aktualijos

U.S. Agriculture Secretary Vilsack speaks during a media roundtable in OttawaSusitikime su JAV Žemės ūkio sekretoriumi Thomasu Vilsacku – gera žinia: JAV Maisto saugos ir kontrolės tarnyba (FSIS) paruošė galutinį ekvivalentiškumo audito ataskaitos projektą, kuriame pripažįstama, kad Lietuvoje taikoma valstybinė mėsos kontrolės sistema visiškai atitinka JAV keliamus reikalavimus ir yra lygiavertė JAV taikomai kontrolės sistemai.

Išjudinant šį procesą visų pirma turės būti parengtas atitinkamas JAV administracijos reglamentas. Daugiausia laiko šiame procese numatyta vadinamai „viešajai diskusijai“, kurios metu visuomenė galės diskutuoti dėl minėto reglamento projekto (viešajam svarstymui suteikiamas iki 90 dienų laikotarpis). Pasibaigus viešosioms diskusijoms, reglamentas patvirtinamas ir įsigalioja.

Šiuo metu Lietuva itin suinteresuota plėtoti prekybos ryšius su JAV mėsos produktų srityje. JAV institucijų Lietuvos mėsos produktų kontrolės sistemos pripažinimas ekvivalentiška JAV kontrolės sistemai yra itin svarbus politiškai ir ekonomiškai, ypač pastarojo meto geopolitiniu atžvilgiu. Dėl Rusijos įvesto produktų embargo labiausiai Lietuvoje paveikti yra pieno ir mėsos sektoriai. Todėl, siekdama diversifikuoti eksporto rinkas bei orientuojantis į ilgalaikes, patikimas prekybos partneres ir stabilias rinkas, Lietuva siekia intensyvinti prekybą su JAV.

Lietuva remia plataus užmojo Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės derybas plėtojant prekybos santykius abiejose Atlanto pusėse. Esame suinteresuoti prekybinių ir ekonominių santykių stiprinimu su JAV.