Aktualijos

d7k9u7x1Seime tęsiantis valdančiosios koalicijos partnerių diskusijai dėl biudžeto subalansavimo ir PVM lengvatos šildymui  pratęsimo pateikėme skaičiavimus, kurie rodo, kad dujų kaina, nepratęsus mokestinės šildymo lengvatos, vidutiniškai pakiltų nuo 23,8 ct/kWh iki 26,45 ct kWh, t. y. mažiau negu 3 ct už kWh. Šildymas pabrangtų ne visose savivaldybėse, tik kai kuriose iš jų.

Valdančiosios koalicijos politinėje taryboje buvo vieningai sutarta: jei naikinama PVM mokesčio lengvata šildymui, reikalingas naujas kompensavimo mechanizmas, kad žmonėms būtų galima amortizuoti šilumos kainos padidėjimą – ir tiems, kas gauna mažas pajamas, ir tiems, kas gauna vidutines pajamas. Šitas darbas buvo atliekamas iki šios dienos, mechanizmas paruoštas.“ Valdančiosios koalicijos frakcijų pasitarime  buvo pateikti skaičiavimai, kad, panaikinus PVM lengvatą šildymui, papildomai reikėtų mokėti kompensacijas 200 tūkstančiams gyventojų. Tai yra maždaug 3 procentais žmonių daugiau negu mokama iki šiol. Būtų praplėstas ratas žmonių, kuriems būtų kompensuojami nuostoliai dėl pabrangusio šildymo. Be to, kompensavimo išmokėjimas būtų atiduotas į savivaldybių rankas, kurios operatyviau įvertintų, kad socialiai jautrių šeimų biudžetai nepatirtų žalos.

Politinis sprendimas dėl PVM šildymui turėtų būti priimtas šiais metais dėl to, kad ši lengvata galioja tik iki gruodžio 31 dienos. Jei Seime bus pritarta pasiūlymui, kad PVM lengvatos neatsisakoma, Vyriausybė, pirmiausia Finansų ministerija, ieškos galimybių, kaip peržiūrėti išlaidas 2015 metams. Mes turime laikytis fiskalinės drausmės. Aš esu atsakingas už finansinį stabilumą ir jokių populistinių sprendimų nebus, todėl peržiūrėsime biudžeto išlaidas.

Pridėtinės vertės mokesčio lengvata buvo įvesta LAIKINAI 2000 metais ir vėliau Seimo pratęsiama kasmet. 2013 metais Seimas balsavo, kad nuo 2015 metų šios lengvatos galiojimas turi baigtis. Jei dabar bus nutarta palikti PVM lengvatą šildymui – nors toks sprendimas būtų socialiai neteisingas ir žalingas šalies biudžetui bei finansiniams įsipareigojimams, tuomet tokia lengvata turėtų likti iki kadencijos pabaigos, kad daugiau kasmet šia tema nebūtų spekuliuojama.