Aktualijos

DSC05802 - 2Šiandien į Klaipėdą įplaukė suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivas-saugykla „Independence“, tai istorinė diena ne tik Lietuvai, bet ir visam Baltijos regionui.

Regioninis Klaipėdos SGD terminalas atveria galimybes Latvijai ir Estijai, visoms Baltijos šalims naudotis alternatyviais dujų tiekimo šaltiniais, užsitikrinti konkurencingas kainas, integruotis į Europos Sąjungos vidaus rinką ir sustiprinti visų mūsų energetinį saugumą. Beje, šio objekto įtaka derybose dėl dujų kainų mažinimo Lietuvos vartotojams juntama dar nepradėjus jo eksploatuoti.

Mes neturėjome teisės vėluoti, nors statybų metu teko išspręsti ne vieną galvosūkį. Didžiuojuosi, kad Lietuva sugebėjo rekordiniu greičiu – per pusantrų metų – pastatyti pirmą tokį terminalą Europoje. Tai buvo labai sudėtingas projektas, įgyvendintas UNESCO saugomos teritorijos  pašonėje laikantis gamtosaugos taisyklių. Jis pareikalavo naujų techninių sprendimų ir didelio profesionalumo.

Terminalas bus svarbiausia priemonė, užtikrinanti energijos išteklių tiekimo diversifikavimą ir realų alternatyvių gamtinių dujų tiekimo šaltinį. Jį sudarys trys pagrindinės dalys: plaukiojantis laivas-talpykla su dujinimo įrenginiu, speciali krantinė, reikalinga laivo švartavimuisi, ir aukšto slėgio dujų vamzdynas, sujungtas su magistraliniu dujotiekiu.