Aktualijos

1205450359_mw533mh0w0h0mw533mh0w0h0neregeta_lietuva_002Manau, kad atėjo laikas Lietuvoje persvarstyti esamą konstitucinę nuostatą dėl dvigubos pilietybės, todėl LSDP remia referendumo dėl dvigubos pilietybės įteisinimo idėją.

Socialdemokratai sieks, kad diskusija dvigubos pilietybės klausimu būtų išsami ir įtrauktų kuo didesnį piliečių ratą. Svarstant pilietybės klausimus svarbi kiekvieno Lietuvoje ir užsienyje gyvenančio Lietuvos piliečio nuomonė. Patys socialdemokratai aktyviai dalyvaus darbo grupėje rengiant kruopščiai apgalvotą,  juridinę dvigubos pilietybės formuluotę ir bus referendumo dėl dvigubos pilietybės ambasadoriais.

Socialdemokratai įsitikinę, kad Lietuvai svarbus kiekvienas jos pilietis ir nesutinka su konservatyvia nuomone, kad priėmęs kitos šalies pilietybę, žmogus išsižada savo tėvynės, gimtojo krašto, išduoda Lietuvą.

Dažnai kalbame apie didelius emigracijos mastus ir ieškome būdų kaip išlaikyti Lietuvos žmonių domėjimąsi ir pilietinį rūpestį savo kraštu. Labai daug Lietuvos piliečių išvyko gyventi į kitas Europos Sąjungos ir pasaulio šalis. Lietuvoje gyvenančiųjų skaičius ženkliai sumažėjo, todėl kiekvienas jų yra brangus. Atimdami galimybę dalyvauti Lietuvos politiniame gyvenime, pvz. balsuoti rinkimuose, tarytum išmetame savo piliečius už borto. Aš asmeniškai palaikau dvigubos pilietybės idėją ir referendumą, tačiau sakau, kad įstatymai turi būti paruošti labai atsakingai, kruopščiai pamatuoti. Čia negalima padaryti skubotų sprendimų.