Aktualijos

budgetBiudžetas – tai esminis įstatymas, pagal kurį gyvename visus metus. Rengiant biudžeto įstatymo projektą būtinas sutelktas ne tik kvalifikuotų specialistų, institucijų darbas, bet ir konstruktyvus politinių jėgų bendradarbiavimas. Juk nuo to, koks bus biudžeto įstatymas, žymia dalimi priklauso, kaip gyvensime visus metus, ar pavyks įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

Vyriausybė, išnagrinėjusi Seimo komitetų ir atskirų Seimo narių, Valstybės kontrolės, valstybės institucijų ir įstaigų siūlymus, įvertinusi valstybės finansines galimybes, pritarė patobulintam 2015 metų biudžeto projektui, kuriame išlieka dėmesys socialinei sričiai.

Kaip ir pirminiame biudžeto projekto variante, patobulintas biudžetas yra orientuotas stiprinti šalies saugumą, vykdyti socialinius įsipareigojimus Lietuvos gyventojams bei skatinti ūkio augimą. Daugiau savarankiškumo suteiksime savivaldybėms. Biudžetas patobulintas laikantis fiskalinės drausmės.

Patobulintame 2015 m. biudžeto projekte  valstybės biudžeto pajamos sudaro 7 974,4 mln. eurų, asignavimai išlaidoms ir turtui įsigyti – 8 316,8 mln. eurų (asignavimai viršija pajamas 342,4 mln. eurų). Valstybės biudžeto pajamos ir asignavimai, įskaitant Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšas, didėja apie 17 mln. eurų.

Vyriausybė nuo 2015 m. kovo 1 d. siūlo didinti mažiausiai uždirbančių biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų atlyginimus, tai pareikalaus 12,6 mln. eurų, minimalią mėnesinę algą  kelti nuo kitų metų liepos 1 d. iki 325 eurų. Tam reikės 14,4 mln. eurų. Pasikeitus geopolitinei situacijai ir dėl embargo nukentėjus pieno gamintojams, numatyta kompensacijoms skirti 8,7 mln. eurų.

Svarbu, kad kitąmet Vyriausybė ir toliau stiprina savivaldą. Didinama savivaldybių biudžetams tenkanti gyventojų pajamų mokesčio dalis ir sudarys 72,8 proc. GPM. Savivaldybių pajamos savarankiškoms funkcijoms finansuoti kitąmet didės 16,8 mln. eurų.

Biudžete išlieka numatyti papildomi 400 mln. litų krašto apsaugai ir 180 mln. litų  neteisėtai konservatorių sumažintoms pensijoms kompensuoti.