Aktualijos

 

abOficialaus vizito Omano Sultonate metu susitikau aukštais šios šalies pareigūnais, valstybės vicepremjeru Sayyidu Fahdu Mahmoudu Al-Saidu, Valstybės tarybos pirmininku Yahya Mahmoudhu Al-Mantrhri. Susitikimuose aptarėme valstybių potencialą, bendradarbiavimo įvairiose srityse galimybes bei perspektyvas.

Taip, praėjusiais metais Omano investicijų Lietuvoje nebuvo, tačiau čia aš matau tikrai didelį potencialą. Iki šiol pagrindinės Omano investicijų kryptys buvo kaimyninės šalys, pavyzdžiui, Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai, tačiau esu įsitikinęs, kad dvišaliai susitikimai ir verslininkų bendradarbiavimas duos puikių rezultatų siekiant ekonominės naudos.

Priminiau, kad mūsų šalies ekonomika yra viena sparčiausiai augančių Europos Sąjungoje. Šiais metais tapome euro zonos nare, o tai, neabejojame, paskatins dar didesnes užsienio investicijas. Atkreipiau dėmesį į  strategiškai patrauklią Lietuvos geografinę padėtį, leidžiančią aptarnauti krovinius tarp Rytų ir Vakarų, tarptautinius standartus atitinkančią aukštos kokybės šalies pramonę, išsilavinusią ir kompetentingą darbo jėgą. Jau šių metų gegužę Lietuva tikisi pradėti derybas dėl stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją, todėl kontaktai įvairiose srityse su mūsų šalimi gautų papildomą pridėtinę vertę.

Omaną domina lietuviški maisto produktai, medicinos įranga, informacinės technologijos bei turizmo galimybės. Lietuva yra patraukli ne tik savo investiciniu klimatu, bet ir geografine padėtimi, puikiai tinkama transporto ir logistikos projektams. Lietuvoje yra gausybė nišų partnerystei – pieninė ir mėsinė gyvulininkystė, veislininkystė, augalininkystė, veterinarija ir fitosanitarija, žuvininkystė, inovacijų ir technologijų diegimas žemės ūkyje, mokslas ir mokymas, studentų mainai ir produkcijos perdirbimo pramonė.

Susitikimuose kalbėta apie būtinybę stiprinti dvišalius santykius, skatinti investicijas, aptarti projektai švietimo ir mokslo srityse.

Pernai vykęs šios šalies švietimo ministro vizitas į Lietuvą buvo sėkmingas, o konkretūs rezultatai jau pasiekti – mūsų šalis šiemet laukia pirmųjų studentų iš Omano, galėsiančių dalyvauti studentų mainų programoje. Siekiant stiprinti kultūrinius ryšius, 2016 metais Lietuvoje bus organizuojamos Omano dienos, padėsiančios mūsų visuomenei artimiau susipažinti su Omano tradicijomis.

Susitikimuose taip pat kalbėta apie galimybę įkurti tarpparlamentinę bendradarbiavimo grupę tarp Omano ir Lietuvos, kuri dar labiau sustiprintų dvišalius ryšius.

Tikimės, kad Omanas pasirinks būtent Lietuvą ir Vilniuje atidarys pirmąją arabų šalies ambasadą Baltijos regione.

Omaną matome kaip strateginį Lietuvos partnerį Persijos įlankoje, tačiau prekyba su šia šalimi dar nėra įgavusi pagreičio. Tikiuosi, jog mano vizitas ne tik sustiprins mūsų draugiškus santykius, bet ir paskatins dvišales investicijas ir tarptautinę prekybą bei atvers galimybes abipusiam turizmui.