Aktualijos

10978602_954644887909584_3290943523693382752_nTrečiadienį, paskutinę oficialaus vizito Omane dieną, įvyko dar du dvišaliai susitikimai su Sultonato ministrais – užsienio reikalų ministru Yousefu Alawi Abdullahu bei transporto ir komunikacijos ministru Ahmedu Mohamedu Al-Futaisi.

Lietuva ieško naujų rinkų lietuviškai produkcijai, taip pat kvietė investuoti mūsų šalyje Omano verslo atstovus. Iki šiol Omane savo veiklą plėtoja tik kelios Lietuvos informacinių technologijų bendrovės, neseniai pradėta prekiauti lietuviškais saldainiais, mineraliniu vandeniu, sultimis, tačiau galimybės dar neišnaudotos. Būtent todėl pakviečiau Omano užsienio reikalų ministrą apsilankyti Vilniuje, susipažinti su mūsų šalimi, jos pasiekimais ir galimybėmis.

Susitikime su Omano transporto ir komunikacijos ministru kalbėta apie galimybes dalintis gerąja patirtimi, vystyti bendradarbiavimą ir įgyvendinti bendrus projektus. Omano ministrui plačiau pristatyti Lietuvos transporto ir informacinių technologijų sektoriai bei jų galimybės.

Abiems šalims būtų naudinga bendradarbiauti oro transporto sektoriuje. Lietuva galėtų tapti puikiu Omano partneriu perskraidinant krovinius. Taip pat siūlome apsvarstyti galimybę pradėti tiesioginius skrydžius tarp mūsų valstybių, kas stipriai paskatintų turizmą.

Paskutiniąją vizito Omano Sultonate dieną, pasirašyti du svarbūs dokumentai – susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo informacinių technologijų srityje ir komunikatas, kuriuo pripažįstama santykių tarp Lietuvos ir Omano vystymo svarba.

Bendru komunikatu sutariama, kad santykiai tarp valstybių plėtosis tokiose abiems šalims svarbiose srityse kaip pramonės, energetikos, transporto, mokslo, technologijų, inovacijų, informacinių technologijų, telekomunikacijų, statybos, aplinkos apsaugos, žemės ūkio, turizmo, švietimo ir sporto.