Aktualijos

euras_vytisŠiandien Vyriausybės rūmuose dalyvavau Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų rūmų konkurso „Lietuvos eksporto prizas 2014“ laureatų apdovanojimų ceremonijoje.  Sveikindamas verslininkus sėkmingai įveikus geopolitinių sukrėtimų kupinus praėjusius metus,  nuoširdžiai palinkėjau sėkmės ir šiemet.

Eksportas – tai barometras, rodantis šalies ekonomikos ir verslo gyvybingumą. Net ir atšiauriomis geopolitinėmis sąlygomis, praėjusiais metais Lietuvos verslas pademonstravo didelį lankstumą, profesinę patirtį ir gebėjimą greitai persiorientuoti į naujas rinkas.

Rusijai paskelbus embargą, lietuviškų prekių srautai padidėjo į tokias šalis kaip Lenkiją, Nyderlandus, Italiją, Jungtines Amerikos Valstijas, Vokietiją ir Baltarusiją bei pasiekė visiškai naujas rinkas – Saudo Arabiją, Vietnamą, Maroką. Vyriausybės pastangomis siekiama Lietuvos verslui atverti perspektyviausių pasaulio rinkų vartus. Nauji komerciniai ryšiai jau užmegzti ir su Pietryčių Azijos, Lotynų Amerikos bei Afrikos šalimis.

Džiaugiuosi mūsų sėkme derybose su JAV – lietuviška žemės ūkio produkcija jau netrukus bus prekiaujama už Atlanto. Dalykiški pokalbiai su Kinijos premjeru taip pat davė rezultatų – Kinija paskelbė oficialų pareiškimą, kuriuo teigiama, jog šalis yra linkusi plėtoti ekonominį bendradarbiavimą.

2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos laikotarpiu Vyriausybė rems Lietuvos įmonių ir jų produkcijos pristatymą užsienio rinkose, tai yra dalyvavimą parodose, verslo misijose bei kituose eksportą skatinančiuose renginiuose. Šiam tikslui bus skiriama daugiau kaip 62 mln. eurų.

Įteikdamas laureatams apdovanojimus palinkėjau, kad Lietuvos verslas ir toliau augtų, įgytų vis daugiau lankstumo ir taptu pavyzdžiu kaip veikti nenumatytomis sąlygomis, išlaikyti pusiausvyrą ir tvirtai žengti pirmyn.

Labiausiai prie šalies ekonomikos augimo prisidėję verslininkai pagerbti „Lietuvos eksporto prizo“, „Lietuvos metų verslininkės“ bei sidabrinės „Darbo žvaigždės“ apdovanojimais. Padėkos ženklas už pagalbą verslui įteiktas Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento direktoriaus pavaduotojui Regimantui Jablonskui. Dar kartą sveikinu!