Aktualijos

butkeviciaus-sveikinimas-02Brangiosios, sveikindamas Jus su Kovo 8-ąja, noriu pasidžiaugti, kad vis daugiau moterų  įsitraukia į politiką, aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyvenime.
Štai 2015 metų savivaldos tarybų rezultatai parodė, jog moterų iškovotų mandatų skaičius padidėjo iki 25 procentų, lyginant su 2011 metais! Tai labai svarbu.
Ne tik politika, bet ir kitos gyvenimo sferos, iš kurių išstumiamos moterys, praranda daug svarbių dalykų – jautrumą, lankstumą, rūpestį, galų gale, žavesį. Tai nereiškia, kad vyrams visai nebūdingas įsiklausymas ir siekis problemas spręsti kompromisais. Tačiau, manau, daug problemų tiesiog neiškiltų, jei nebūtų pažeistas pusiausvyros, lygybės principas.
Lietuvos moterų nevyriausybinės organizacijos aktyviai prisideda sprendžiant moterų ir vyrų nelygybės problemas ir taip stiprina lyčių lygybės principą visuomenėje. Beje, šia proga galiu patikinti, kad Vyriausybė pratęsė Valstybinę moterų ir vyrų lygių galimybių programą – ji veiks iki 2021 metų. Tai labai svarbus institucinis instrumentas, suteikiantis galimybę spręsti vis dar aštrias lyčių nelygybės problemas visuomenėje. Būtina užtikinti, jog moterų teises ginantys įstatymai egzistuotų ne tik popieriuje, bet ir veiktų realiai.
Tikiuosi, jog moterų įsitraukimas į politiką ir toliau didės ir dar bus daug gerų progų apie tai pašnekėti.