Aktualijos

DSC_0001Seimo narės Almos Monkauskaitės iniciatyva kartu su Algirdu Sysu apsilankėme Kelmėje. Kelionė buvo labai įdomi, turininga. Susitikome ne tik su rajono valdžia, bet ir turėjome progos pabendrauti su žmonėmis, išklausyti jų nuomonių. Tokie susitikimai visuomet labai informatyvūs, jie padeda suprasti, ko tikisi žmonės, kur dar reikėtų susiimti, kaip geriau būtų galima paaiškinti tai, ką darome.

Man susidarė įspūdis, kad aktyvių, iniciatyvių žmonių Kelmėje tikrai yra nemažai. Ir tai nenuostabu. Juk Kelmė – seną, turtingą istoriją turintis Lietuvos miestas. Istoriniuose šaltiniuose miestas minimas nuo 1410-jų – būtent tais metais įvyko Žalgirio mūšis. Kai kurie istorikai tvirtina, kad Kelmės miestelis įkurtas dar anksčiau. Tarybiniais laikais Kelmėje veikė ne tik pieninė, bet ir trikotažo bei linų fabrikai.

Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, kurios 25-metį visai netrukus minėsime, Kelmė matė ir geresnių, ir, deja, prastesnių laikų. Tačiau meru išrinkus Vaclovą Andrulį Kelmės rajonas gerokai pasistiebė, išsprūdo iš probleminių rajonų tarpo. Tai sakau ne todėl, kad bičiulis Vaclovas yra socialdemokratas, bet akivaizdžiai matydamas rajono valdžios veiklos rezultatus. Pakanka pasakyti, kad Kelmės rajonas pakliuvo tarp gyvenamųjų namų renovacijos lyderių. Ir tai neabejotinas V.Andrulio nuopelnas, kuris eidamas į merus būtent renovaciją iškėlė tarp pagrindinių savo veiklos prioritetų.

Dar kartu su bičiuliu Algirdu lankėmės Užventyje, pas kleboną Donatą Klimašauską, apžiūrėjome Šv. Marijos Magdalietės bažnyčią, aptarėms bažnyčios tvarkymo darbus.