Aktualijos

zarasaiLankiausi Zarasuose, nepaprasto grožio Lietuvos miestelyje, kurio geografinė vieta šalies pakraštyje niekaip nerodo, kad čia gyvenantys žmonės būtų kažkaip atitrūkę nuo šalies problemų ar nugrimzdę į provincialius rūpesčius. Susitikimuose su žmonėmis kalbėjomės apie daugelį įvairių dalykų, nuo eksporto ir ES paramos iki energetikos projektų.
Bendraudamas susidariau įspūdį, kad žmonės nuoširdžiai viskuo domisi, tik gal kiek jiems kažkiek trūksta pasitikėjimo savimi, optimizmo, tačiau tai būdinga tikrai ne tik zarasiškiams. Todėl ir stengiamės šnekėtis su žmonėmis, važinėjame po Lietuvą, pasakojame apie Vyriausybės darbus, aiškiname motyvus, kodėl priimamas vienas ar kitas sprendimas, pasidžiaugiame dėl laimėjimų. O pasidžiaugti tikrai yra dėl ko.
Lietuva sėkmingai tvarkosi su išorės iššūkiais ir poveikiais. Buvo prognozuojama, kad mūsų maža šalis labiausiai nukentės dėl Rusijos paskelbtų draudimų, bet nelaukdami, kada mus paveiks, o aktyviai veikdami patys, dirbdami mes sėkmingai susitvarkėme su Lietuvai iškilusiomis eksporto problemomis. Sugriauta eksporto sistema reikalavo greitų sprendimų. Mes aiškiai supratome, kad naujus iššūkius galima įveikti derinant du dalykus. Pirmiausia Lietuva turi paskelbti esanti atvira pasauliui ir ieškanti eksporto galimybių. Antras būdas – didinti vidaus vartojimą. Vadinasi, sėkmingai vykdyti projektus, įsisavinti Europos sąjungos paramą. Abiem atvejais reikia profesionalumo, nuoseklaus darbo, kuriam nuo pat pirmų dienų yra pasiryžusi Vyriausybė.
Mūsų Vyriausybei išsikėlusi keletą tikslų, pirmiausia siekiame sumažinti paslaugų kainas energijos vartotojams, taip pat mūsų dėmesio centre darbo vietų kūrimas, renovacija. Mes vykdome ambicingus energetikos projektus, jau šių metų pabaigoje ketinama prisijungti prie Švedijos ir Lenkijos elektros tinklų.
Zarasų gyventojai irgi turėtų pajusti Vyriausybės sukurtų programų naudą. Jau dabar Zarasų kaip ir kitų rajonų vadovai turėtų suskubti teikti projektus ir dalyvauti Energetinio efektyvumo programoje. Su ES finansine parama galima taip sutvarkyti, įrengti gatvių apšvietimą, kad technologijų pagalba galima sutaupyti 60-70 procentų energijos. Paraginau Zarasų valdžią imtis visuomeninės paskirties pastatų renovacijos, išnaudojant visas paramos rūšis.
Artimiausiu metu daug dėmesio bus skiriama švietimo sistemos pertvarkai. Žmones dar kartą užtikrinau, kad jų daugiau nebeturėtų erzinti neadekvatūs net keliolika kartų didesni už kitų darbuotojų  ligoninių vadovų atlyginimai. Jau šiai metais ketinama įvesti sistemą, kad ligoninės vadovo atlyginimas priklausytų nuo kitų darbuotojų vidurkio. Pabendravęs su Zarasų rajono žmonėmis dar kartą aiškiai supratau, kaip svarbu įkvėpti daugiau pasitikėjimo ir optimizmo. Būtent šie dalykai svarbūs ir valstybės valdyme, ir mažesnėse bendruomenėse, ir kiekvienam žmogui asmeniškai.