Aktualijos

Building_of_the_Government_of_LithuaniaŠiandien Lietuvos mokslų akademijoje dalyvavau Lietuvos mokslo premijos laureatų diplomų teikimo iškilmėse, pasveikinau mokslininkus, pasidalinusius šešias Vyriausybės įsteigtas ir Lietuvos mokslo premijų komisijos patvirtintas mokslo premijas.
Lietuvos mokslo premijos teikiamos jau trečias dešimtmetis. Jos skiriamos už reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius bei eksperimentinės plėtros darbus. Premijos dydis – 29 640 eurų. Šiais metais premijos paskirtos humanitarinių ir socialinių, fizinių, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų bei technologijos mokslų srityse.
Mokslas ir švietimas privalo būti kiekvienos į ateitį žvelgiančios tautos prioritetas. Kaip Vyriausybės vadovas, visuomet džiaugiuosi, kai turiu galimybę ką nors nuveikti mokslo labui, nes tai žingsniai Lietuvos strategine kryptimi, tai žingsniai į ateitį. Mokslo premijų laureatų sąrašas yra labai svari mūsų tikrojo tautos elito dalis, o jų darbai – tai šalies ateitis.
Vyriausybės vardu sveikinu naujuosius laureatus.  Jūs esate mūsų avangardas, mūsų žmonių viltis ir mūsų Lietuvos ateitis. Nesustokite savo dideliuose darbuose!