Aktualijos

Esame sutarę, kad gegužę Seimui turėtų būti pateiktas naujas Darbo kodekso projektas, darbo santykius paversiantis lankstesniais. Projekto eiga būtų tokia: Darbo kodekso pataisoms buvo pritarta ir buvo priimtas sprendimas, kad šitas Darbo kodekso pataisas arba dalį tų straipsnių, kuriuos Vyriausybės posėdyje svarstėme, inkorporuotume į bendrą socialinio modelio paruoštą įstatymų paketą, kuris jau pradedamas svarstyti Trišalėje taryboje. Po to iš Trišalės tarybos visas įstatymo paketas atkeliauja į Vyriausybę ir Vyriausybė įsipareigoja atsižvelgti į socialinių partnerių pateiktus pasiūlymus, pastabas ir balandžio mėnesį turėtų visus tuos pasiūlymus ir tuos įstatymų projektus išnagrinėti ir jau gegužės mėnesį atiduoti Seimui.

Pataisomis siūloma, kad įmonės, užtikrinančios pusantro karto didesnes algas nei šalies vidurkis ir turinčios profesines sąjungas bei nebaustos už nelegalų darbą, galėtų kur kas lanksčiau priiminėti sprendimus atleisti darbuotojus. Numatoma ir kitų pataisų. Beje, rengiamame įstatymų pakete kalbama ne tik apie darbo santykių reguliavimą, bet ir socialinius dalykus, kaip tam tikrą pensijų sistemos pertvarką, socialinės įmokos 1 proc. punktu sumažinimą juridiniams asmenims.

Tiems, kurie kalba, kad siūlomas kažkoks darbo santykių liberalizavimas, kad to nėra LSDP programoje, noriu pasakyti, kad ir Vyriausybė, ir LSDP savo programoje aiškiai pasisako už darbo santykių lankstesnį reguliavimą. Lietuva yra 124-oje vietoje pasaulyje pagal darbo santykių reguliavimą ir pagal tai atsilieka nuo kaimyninių šalių. Lankstūs darbo santykiai labai svarbūs pritraukiant tiesiogines užsienio investicijas, paskatinti ekonomikos augimą, naujų darbo vietų sukūrimą, lengvesnį įsidarbinimą jaunimui. Tai nereiškia, kad darbo santykių reguliavimas bus lankstesnis, tai jau bus taikoma kažkokia prievarta atleisti darbuotojus. Ne, mes turime galvoti ir apie lengvesnį darbuotojų priėmimą, lengvesnes sąlygas, pavyzdžiui, įsidarbinant studentams vasaros metu.