Aktualijos

Indija2Šiandien Vyriausybės rūmuose prisistatė naujasis Indijos Respublikos ambasadorius Lietuvai Ajay Bisaria. Priėmimo metu pasveikinau ambasadorių pradėjus darbą Lietuvoje bei aptarėme dvišalius santykius. Indija (kaip ir Kinija) – sparčiai kylančios pasaulio ekonomikos, sėkmingai bendradarbiauti su kuriomis yra vienas mūsų šalies prioritetų.

Indijos ambasadorius A. Bisaria kaip prioritetus įvardijo Lietuvos ir Indijos bendradarbiavimo skatinimą ekonomikos ir kultūros srityse. Pokalbyje akcentavau Lietuvos suinteresuotumą dėl Europos Sąjungos (ES) ir Indijos laisvosios prekybos sutarties pasirašymo, pasakiau, kad, tikimės intensyvaus dvišalio bendradarbiavimo ir platesnių galimybių mūsų valstybių partnerystei. Esame nedidelė, tačiau patraukli rinka. Lietuvos ekonomika yra viena sparčiausiai augančių ES, tikimės, jog šiemet bendrojo vidaus produkto augimas sieks 2,5 procento, o 2016-siais –3,2 procento.

Susitikimo metu atkreiptas dėmesys į tai, jog nuo 2013 metų Lietuvos aukštųjų technologijų eksportas į Indiją išaugo net keturis kartus, bendras eksporto rodiklis šiuo metu siekia 12,3 procento.  Sutarėme, kad būtina išnaudoti pilną mūsų šalių bendradarbiavimo potencialą – ypač turint galvoje, jog ES ir Indijos laisvosios prekybos sutarties pasirašymas atvertų platesnes galimybes bendradarbiavimui.