Aktualijos

IMG_6523Šiandien susitikau su Europos žydų kapinių priežiūros komiteto ir Lietuvos žydų bendruomenės atstovais, su kuriais aptarėme Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pertvarkymo į Kongresų centrą projekto tęstinumą. Susitikimo metu atkreipiau dėmesį į būtinybę įamžinti Šnipiškių žydų kapinių, esančių Vilniaus koncertų ir sporto rūmų teritorijoje, atminimą.

Kongresų centro projektas Vyriausybės pripažintas valstybei svarbiu kultūriniu projektu, esančiu istorinėje Vilniaus vietoje. Šiuose rūmuose 1988 m. spalio 22–23 dienomis įvyko Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio steigiamasis suvažiavimas, o 1991 m. sausio mėnesį visuomenė atsisveikino su pastate pašarvotais Lietuvos laisvės kovotojais, žuvusiais prie Vilniaus televizijos bokšto.

Labai vertiname Europos žydų kapinių priežiūros komiteto narių, rabinų atvykimą į Lietuvą sprendžiant šį svarbų klausimą. Suprantame, kad projektas neįmanomas be atitinkamo Šnipiškių žydų kapinių, esančių istorinėje Vilniaus miesto vietoje, įamžinimo, todėl planuojame konkursą dėl memorialo. Lietuvos žydų bendruomenės nuomonė labai svarbi, projektą norima įgyvendinti tik gavus jų pritarimą.

Vilniaus koncertų ir sporto rūmai bus atnaujinami atsižvelgiant į pasaulinę konferencijų organizavimo praktiką ir Vilniaus miesto poreikius, jie bus pritaikyti kongresų ir konferencijų centro funkcijai.