Aktualijos

algirdas_butkeviciusŠiandien bendrame ministrų kabineto ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos posėdyje buvo pristatytos svarbiausios verslo politikos kryptys, kartu su Lietuvos verslo atstovais aptarėme šalies ekonominius klausimus.

Galima pasidžiaugti, kad Lietuvos ekonomika pakankamai sėkmingai atlaikė pastarųjų metų geopolitinius iššūkius. Nepaisant Rusijos embargo lietuviškiems maisto produktams, šalies ūkis augo, o verslas atrado naujus eksporto kelius. Vyriausybės priimti sprendimai leido sustiprinti šalies ekonominę diplomatiją, supažinti užsienio rinkas su lietuviška produkcija ir taip suteikti galimybes verslui lengviau persiorientuoti į naujas rinkas.

Gyventojų užimtumo didinimas ir perspektyvos jaunimui regionuose yra vienas iš Vyriausybės prioritetų. Regionuose yra jaunų žmonių, norinčių Lietuvoje dirbti ir uždirbti. Pradėję pertvarkyti profesinio mokymo tinklą pagal regionų ūkio šakų perspektyvas, įvedę valstybės užsakymo principą rengiant specialistus su aukštuoju išsilavinimu, pasieksime esminių pokyčių.   

Savo pasisakyme akcentavau, kad būtina modernizuoti darbo santykius, kurie nebeatitinka šių dienų reikalavimų, mažina šalies konkurencingumą ir investicinį patrauklumą. Pasenęs darbo kodeksas kaip girnapusė tempia Lietuvą žemyn pasauliniuose ekonominiuose reitinguose ir stabdo investicijas. Pagal darbo santykių lankstumą esame 125 vietoje ir nusileidžiame net kai kurioms Afrikos valstybėms.  Be abejonės, aiškinant visuomenei apie darbo santykių modernizavimo būtinybę, prireiks ir Pramonininkų konfederacijos paramos.

Lietuvai būtina plėsti savo, kaip šalies tarp Vakarų ir Rytų, sampratą. Turime užmegzti naujus ryšius, tiesti kelius į augančius Artimųjų bei Tolimųjų Rytų regionus. Neseniai mūsų šalis buvo pakviesta pradėti derybas dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje – darinyje, vienijančiame pažangiausias pasaulio ekonomikas. Tai suteiks naujas galimybes mūsų šaliai.  

Posėdyje atkreiptas dėmesys, jog Vyriausybė ėmėsi ryžtingai šalinti per dešimtmečius susikaupusias biurokratines kliūtis, tobulinti teisės aktus ir optimizuoti kontrolės institucijų tinklą, kuris bus daug racionalesnis. Tokie valdžios ir verslo atstovų susitikimai skatina realizuoti idėjas, teikti konstruktyvius patarimus ir kritiką, atlikti profesionalias ekonomines analizes, kurios leidžia Lietuvos ekonomikai judėti pirmyn nuolatos besikeičiančioje geopolitinėje aplinkoje.