Aktualijos

DSC_0555Manęs klausia, ar per metus iki rinkimų dar galima tikėtis gerų naujienų iš šios Vyriausybės. Atsakau:Vyriausybė nenustos dirbusi dėl to, kad artėja rinkimai. Bus ne tik keliamos žmonių pajamos. Geriausia naujiena visiems –  Seimo svarstymui perduotas Socialinio modelio projektas. Naujas socialinis modelis užtikrintų ir darbuotojų pajamų, ir darbo vietų augimą, ir naujus darbo santykius. Lietuvos ir užsienio verslas su mažesne rizika galėtų investuoti, o rezultatus pajustų visi. Žmonės galėjo per trejus metus įvertinti, kad tai, ką ši Vyriausybė darė, tik pagerino valstybės, jos žmonių padėtį.

Socialdemokratai tik atėję į valdžią nuo pat pradžių didino žmonių pajamas – ir konservatorių-liberalų Vyriausybės nukarpytas pensijas, ir minimalią algą jau tris kartus kėlėme, iš viso 79 eurais padidinome, ir dar kelsime. Tikrai tai daroma, nesvarbu, jog  artėja rinkimai.

Vyriausybė nuo kitų metų nusprendė padidinti neapmokestinamų pajamų dydį. Tai sumažins mokesčių naštą tiems, kurie gauna atlyginimus iki 928 eurų. Dabar neapmokestinamos pajamos sieks 200 eurų.

Dirbantis žmogus jau kitais metais gaus daugiau pajamų. Skaičiuojama maždaug nuo 50 iki 100 eurų. Dar tos pajamos padidės, jei šeima turi vaikų. Vyriausybėje paskaičiavome, kad du vaikus auginančio žmogaus pajamos padidėtų apie 100 eurų per metus.

Dabartinį sprendimą dėl NPD didinimo ši Vyriausybė priėmė, kai paskaičiavo, kad planuotų pajamų į biudžetą pavyko surinkti daugiau negu 100 procentų. Jau seniai laukėme galimybės gerinti gyventojų, gaunančių mažiausias pajamas ir auginančių vaikus, padėtį.

Žmonių pajamas ši Vyriausybė yra pažadėjusi didinti siejant su ekonomikos rodikliais. Mes nesišvaistome nepaskaičiuotais dalykais. Kai pajamos į biudžetą surenkamos planuotai arba net viršija planus, kaip yra dabar, stengiamės, kad finansinį pagerėjimą pirmiausia pajustų žmonės. Bent po truputį jų pajamas didiname, ypač mažiausias.