Aktualijos

imagesPasaulinės statistikos dienos – spalio 20-osios – proga sveikinu šalies Statistikos departamento darbuotojus. Priešingai, nei tvirtinama vienoje žinomoje frazėje, statistika visada buvo ir yra esminis ramstis siekiant kokybės ir profesionalumo bet kurioje gyvenimo srityje, o ypač politikoje ir valstybės valdyme.

 Juk skaičių kalba surašytas valstybės metraštis liudija vykusius procesus, įvairių sričių laimėjimus, pakilimus ir nuosmukius.

Lietuvos statistikos departamentas po kelerių metų švęs garbingą 100-mečio jubiliejų. Kuriantis savarankiškai valstybei, jau 1919 metų rugsėjo 6 dieną buvo įsteigtas Bendrosios statistikos departamentas, kuris brėžė mūsų jaunos valstybės raidą. Šiandien galime didžiuotis, jog duomenų patikimumas yra Lietuvos kokybės ženklas, leidžiantis tinkamai atstovauti mūsų valstybei ir stiprinti jos įvaizdį Europoje ir visame pasaulyje.

Sveikindamas su profesine švente nuoširdžiai dėkoju Statistikos departamento darbuotojams už kasdieninį darbą, kuris padeda įvertinti demografinę, socialinę ir ekonominę šalies būklę bei prognozuoti pokyčius ir priimti reikiamus sprendimus.

Be patikimos statistikos negalėtų būti ir patikimos politikos. Manau, jei visi politikai išmoktų skaityti statistinę informaciją, būtų mažiau klaidingų interpretacijų ar tiesiog nusikalbėjimų. Ačiū Jums už atsakingą darbą rengiant ir aprūpinant visuomenę aukštos kokybės informacija, kuri mums visiems labai svarbi ir reikalinga!