Aktualijos

DSC_0555Suprantu mokytojų norus, esu susipažinęs su padėtimi švietimo sistemoje ir galiu pasakyti, kad Vyriausybė daro viską, kad situacija keistųsi į geresnę pusę. Tačiau tam reikia visų pusių apsisprendimo atsakingai bendradarbiauti.  Pats esu dalyvavęs ne viename susitikime su švietimo darbuotojų profesinių sąjungų lyderiais, daugsyk kalbėjomės, diskutavome, ieškojome kompromisų, tačiau kiekviename susitikime atsirasdavo vis naujų reikalavimų.

Kaip Vyriausybės vadovas galiu pasakyti: skiriame tiek pinigų, kiek jų galime skirti, kiek turime, nes esame užsibrėžę gyventi pagal realias pajamas. Suprantu mokytojų problemas, tačiau tiesa ir ta, kad mokytojų atlyginimų vidurkis yra aukštesnis už šalies vidutinį atlyginimą. Taip, esama  gan ryškių skirtumų atskirose savivaldybėse, apie tai reikia kalbėti. Ir ne tik kalbėti, o spręsti šią problemą.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad kitų metų biudžete mokytojų atlyginimų didinimui numatyta papildomai 9 mln. eurų, nepaisant to, kad mokinių skaičius mažėja. Taip pat didėja nepamokestinamasis pajamų dydis – tai irgi didina mokytojų pajamas. Galiu užtikrinti, kad Vyriausybė tikrai daro viską, ką šiandien realu padaryti gerinant padėtį švietimo sistemoje ir tikisi supratimo, atsakingo bendradarbiavimo.