Aktualijos

images (2)Natūralu, kad prieš priimant biudžetą daug kalbama apie pinigus. Daug ginčų, kokioms sritims ir kodėl turi tekti daugiau. Tačiau aš manau, kad mes ne vien apie pinigus turime kalbėti. Taip, atlyginimus reikia didinti, taip pat ir švietimo sistemos darbuotojams. O kokia yra kokybė ugdant tą jauną, kūrybišką kartą, auginant ir auklėjant? Turime iškelti ir šį klausimą. Jo neformulavę neturėsime pilno vaizdo, negalėsime priimti subalansuotų, efektyvių sprendimų. Juk atsakomybės ugdant jaunąją kartą reikia reikalauti ir iš pedagogų.

Antra vertus, švietimo srityje su reforma judame tikrai labai lėtai. Kyla daug klausimų dėl pačios strategijos. Negalima vadovautis senų laikų principais ir padalinti visiems po truputį, nes tai išspręstų problemas tik laikinai. Atsakomybę dėl švietimo reformos įgyvendinimo turi prisiimti taip pat ir savivaldybės, nes įvairiuose šalies regionuose vidutiniai mokytojų atlyginimai ženkliai skiriasi.

Štai šiandien Akmenėje, kur, manau, švietimo sistema yra sutvarkyta, vidutinis mokytojo darbo užmokestis yra 949 eurai, o Panevėžio rajone, kuris yra prie didelio Panevėžio miesto, vidutinis darbo užmokestis yra 709 eurai t.y. net 240 eurų mažesnis? Ar tokia padėtis yra normali?

Už švietimo sistemos reformą turi būti atsakingi visi – pradedant savivaldybėmis, baigiant Prezidentūra, suvokiant, kokie mums yra iššūkiai keliami žiūrint į ateitį.