Aktualijos

MoneyBagEuro3dmodel01.jpg5bcf0fe2-882d-447c-ba79-635fc402d8afOriginalKalbant apie atlyginimo dydį, reikia turėti platesnį kontekstą, įvertinti kitų valstybių patirtį, bendrą ekonominę situaciją. Būtent  ekonominė situacija Lietuvoje diktuoja atlyginimų dydį Lietuvoje. 

Aš manau, kad minimalus mėnesinis atlyginimas (MMA) Lietuvoje, lyginant su užsienio šalimis, yra tikrai per mažas, tai stabdo vidaus vartojimą. Atsižvelgiant į tokią padėtį gruodžio pradžioje Vyriausybė pritarė, kad MMA nuo kitų metų sausio didės 25 eurais iki 350 eurų.

Vartojimas Lietuovoje yra dar per mažas dėl to, kad ir minimali mėnesinė alga yra per maža, ir vidutinis darbo užmokestis yra per mažas, visi šie dalykai yra neatskiriamai susiję. 

Mes daugelyje eksporto rinkų praradimus kompensavome vidaus vartojimu. Su vidaus vartojimo skatinimu susijęs ir strateginių projektų įgyvendinimas – tokių, kaip  „Rail Baltica“ ar daugiabučių namų renovacija.

Taip, galima sakyti, kad lyginant su kitomis šalimis, minimalus mėnesinis atlyginimas yra santykinai mažas, bet šiandien, pagal mūsų ekonominę situaciją, jis, manau, yra pakankamas. Niekada negalime padaryti tokių klaidų – priimti politinį sprendimą, kad šiandien tik didiname minimalų atlyginimą, neatsižvelgdami į kontekstą, į bendrą ekonominę situaciją. Mes stengiamės objektyviai įvertinti visas aplinkybes. Manau, kad šiuo metu, tiek, kiek padidinta – MMA yra padidintas įvertinus mūsų realią ekonominę padėtį ir kol kas tikrai nėra planų dar labiau didinti MMA.