Aktualijos

IMG_6523Kaip ir žadėjome, nuo nuo 2016 m. sausio 1 d. vėl didiname pensijas.

Priėmus šį Vyriausybės nutarimą vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, padidės 8,21 euro, ir tai palies apie 857 tūkstančius asmenų. Mes gal nedideliais žingsneliais, tačiau labai nuosekliai, neišbalansuodami visos finansinės sistemos judame pirmyn. Pensijos ir minimali alga (tai trečiasis šios Vyriausybės inicijuotas MMA didinimas) buvo didinami nuo šių metų liepos.   

Nuo 2015 m. liepos 1 d. Valstybinė socialinio draudimo bazinė pensija padidėjo 3 eurais (nuo 105 iki 108), einamųjų 2015 metų draudžiamosios pajamos – taip pat 3 eurais (nuo 431 iki 434). Buvo nustatytas naujas maksimalios valstybinės socialinio draudimo neperskaičiuotos pensijos dydis, kuris siekia 236 eurus. Dėl siūlomo bazinės pensijos ir draudžiamųjų pajamų padidinimo vidutinė senatvės pensija, paskirta turint būtinąjį stažą, padidėjo apie 5 eurus. Kiekvienu atveju pensijos didės individualiai, atsižvelgiant į asmens įgytą stažą ir iki pensijos skyrimo turėtas draudžiamąsias pajamas. Bazinės pensijos ir einamųjų metų draudžiamųjų pajamų padidinimas palietė visus valstybinių socialinio draudimo pensijų (išskyrus našlių pensijų) gavėjus – maždaug apie 867 tūkst. asmenų.

Nuo sausio 1-sios pensijos vėl didėja ir tai rodo, kad Vyriausybės politika, orientuota į žmogų, yra kryptinga ir nuosekli.

Taip pat didės socialinio draudimo pašalpų, išmokų (ligos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės), nelaimingų atsitikimų darbe, profesinės ligos ir kitų) minimalūs ir maksimalūs dydžiai, neperskaičiuotos pensijos, valstybinės šalpos išmokos, pareigūnų ir karių valstybinės pensijospatvirtino: valstybinės socialinio draudimo bazinės pensijos dydį  – 112 eurų (dabar 108 Eur); maksimalios neperskaičiuotos pensijos dydį – 245 eurai (dabar 236 Eur); einamųjų 2016 metų draudžiamųjų pajamų dydį – 445 eurai (dabar 434 Eur).